BMI- jest to wskaźnik masy ciała, czyli, dokładniej definiując, współczynnik, który powstanie w wyniku podzielenia masy naszego ciała ( w kilogramach ) przez kwadrat naszej wysokości (podanej w metrach).
Tabela okreslająca jaki wskaźnik pod co się kwalifikuje dotyczy jedynie osób dorosłych, a więc nie może być stosowana w przypadku dzieci. Dzięki temu wskaźnikowi możemy zbliżyć sie do diagnozy choroby podejrzewanej u danego człowieka bądź skierowac się na badania jeśli wyjdzie on niekoniecznie dla nas dobry. Jak go obliczyć? W sieci możemy znaleźć specjalne kalkulatory przeznaczone do tego. Zaznaczamy w nich swoją płeć, następnie wpisujemy wagę, wzrost, po czym klikamy oblicz bmi. Czy to wszystko? Tak! Zazwyczaj też, poniżej kalkulatora znajdziemy przedziały wskaźnika z odpowiednim do nich przypisem (np wygłodzenie, wartość prawidłowa, nadwaga, i tym podobne).
Warto raz na jakiś czas sprawdzić wskaźnik BMI ponieważ możemy nawet nie wiedzieć o tym, że z naszym organizmem dzieje lub zaczyna dziać się coś co nie powinno mieć miejsca. Wówczas będziemy mogli od razu interweniować.