Wiele osób na początku swojej drogi do idealnej sylwetki zastanawia się ile można schudnąć w miesiąc. Jednak odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka łatwa. Przede wszystkim należy określić, jaką wagę mamy na początku swojej drogi do idealnej sylwetki, a jaką wagę chcemy uzyskać na etapie końcowym.

Kiedy określimy już swój plan, warto zastanowić się, w jaki sposób chcemy ten cel osiągnąć. Bardzo często zdarza się, że liczymy na sukces tylko dlatego, że zaczniemy mniej jeść, unikać słodyczy czy nawet głodzić się. Jest to najgorszy z możliwych sposobów i jednocześnie najbardziej nieskuteczny. Nawet jeżeli zdołamy zrzucić zbędne kilogramy, to może odbić się to bardzo silnie na naszym zdrowiu, a dodatkowo po powrocie do starych nawyków żywieniowych, poprzednia masa ciała też powróci. Z tego względu chcąc przejść na dietę należy zastanowić się, jak ta dieta ma wyglądać i czy zdoła zapewnić nam wszystkie niezbędne składniki odżywcze, bez których nasz organizm nie będzie w stanie funkcjonować.

Bardzo często to, ile można schudnąć w miesiąc uzależnione jest od sposobu, w jaki się odchudzamy. Jeżeli wybierzemy samą dietę, odchudzanie się może być powolne i zawsze będzie istniało ryzyko efektu jo-jo. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest więc odchudzanie się poprzez ćwiczenia, aktywność ruchową oraz dowolny sport. W tym przypadku jednak musimy pamiętać, że po pewnym czasie waga będzie spadała nieco wolniej. Wynikać to może z faktu, że podczas ćwiczeń kształtują i powiększają się nasze mięśnie. Te zaś ważą zdecydowanie więcej niż woda zatrzymana w organizmie czy tkanka tłuszczowa. Jeśli więc po pewnym czasie waga będzie maleć nieco wolniej, nie przejmujmy się tym. Sprawdźmy w lustrze, czy zaczynają być u nas widoczne mięśnie. Być może uda, pupa i brzuch stały się bardziej jędrne, a zaokrąglone boczki mniej widoczne? Jeśli tak – wszystko jest w porządku. Możemy spokojnie odchudzać się dalej, nie rezygnując przy tym ze spożywania wartościowych posiłków, nawadniania organizmu i regularnych ćwiczeń.