Jak zrobić idealne kreski – to pytanie, które nurtuje wiele kobiet, spędza im sen z powiek – z tym samych powiek, na których nie potrafią stworzyć symetrycznych, prostych kresek.
Dziś spróbujemy przybliżyć sztukę makijażu oczu, pokazać, że nie jest to takie trudne – jak się wydaje i każda z nas może cieszyć się doskonałym wyglądem.

O co należy zadbać?

Przede wszystkim o odpowiedni pędzelek. Bez niego ani rusz. Większość kobiet wybiera sztywniejszy pędzelek – ponieważ używanie go jest nieco łatwiejsze, kontrola nad nim jest większa. Jednak nie powinnaś się tym sugerować – warto wypróbować na sobie takie pędzel oraz ten z miękkim włosiem i wybrać dostosowany do swoich osobistych preferencji.
Pamiętaj również, że bardzo istotną kwestią jest wypracowanie symetrii w sztuce makijażu oczu. Gruba kreska na jednej powiece, wywinięta i cienka na drugiej – musisz pozbyć się takich niedociągnięć, trenować, próbować do skutku – ale w końcu osiągać odpowiednie efekty.
Nieważne czy wykonasz krótkie, proste kreski, czy pokochasz „jaskółki”, czy po wewnętrznej części oka będziesz rysować cienką kreskę, rozszerzając ją równomiernie – czy też postawisz na klasykę – ważne, by twoje dzieło było schludne, nie za grube (nie ma nic gorszego, niż brzydkie, grube krechy na powiekach) i dodawało ci uroku.

Czy jest jakiś sposób, by nauczyć się robić idealne kreski?

Złotego środka nie ma, ale znamy kilka trików, które pomogą osobom początkującym. Jednym z tych bardziej skutecznych i wręcz potrzebnych, jest narysowanie na starcie linię kredką w jaśniejszym kolorze. Po tym możesz użyć eyelinera – jeśli uznasz, że wzór jest dobry (jeśli nie – możesz zawsze zmazać i spróbować raz jeszcze). Kolejnym wartym uwagi sposobem jest zadbanie o to, by podczas malowania twoja ręka była o coś podparta – np. o biurko. Dzięki temu unikniesz niekontrolowanych ruchów. Małe niedociągnięcia możesz również lekko przypudrować.
Warto skupić się na tym, by nasze oczy zyskały – a nie by odbierać im wyraz. Doskonałym dopełnieniem makijażu będzie mocne wytuszowanie rzęs.