Tak zwane hybrydy to prawdziwy hit ostatnich miesięcy. Co sprawia, że manicure hybrydowy jest tak popularny? Dlaczego klientki salonów manicure tak często decydują się właśnie na ten rodzaj zabiegu?
Na pewno jedną z głównych przyczyn takiego wyboru jest wyjątkowo długa trwałość takiego manicure. Hybrydy są bowiem wykonane ze specjalnego lakieru, który jest o wiele bardziej trwały na uderzenia niż zwykły lakier, dostępny w drogeriach. W porównaniu do najpopularniejszych lakierów do paznokci lakiery hybrydowe są nawet kilkakrotnie bardziej trwałe, co sprawia, że jest on tak często wybierany przez klientki. Dzięki temu można o wiele rzadziej zmieniać lakier do paznokci i poddawać się zabiegom związanym z pielęgnacją dłoni.

Szczególnie dla kobiet, które często wykorzystują w codziennych obowiązkach wodę ma to olbrzymie znaczenie. Prace porządkowe takie, jak na przykład zmywanie wymagają bowiem wielokrotnego moczenia dłoni w wodzie, a to bardzo źle wpływa na manicure.
Olbrzymią zaletą tego zabiegu jest także to, że tak zwana hybryda to często nie tylko lakier o dłuższej trwałości. Coraz częściej kobiety decydują się na ten zabieg upiększający ze względu na artystyczne zdolności manikiurzystek. Nie da się ukryć, że niektóre misterne wzorki na paznokciach to prawdziwe działa sztuki.