Dzisiaj bardzo popularna wśród kobiet jest medycyna estetyczna . Pozwala ona bowiem na poprawę wszelkich niedoskonałości kobieciej urody. Jednymi z największych wrogów płci pięknej są na pewno zmarszczki. Można próbować z nimi wszelkimi kremami, ale tak naprawdę tylko specjalne zabiegi medyczna pozwalają na skuteczną walkę ze zmarszczkami. Jakie więc dziś są dostępne metody, które ujędrniają skórę?

Zabieg laserowy

Jednym z najbardziej popularnym zabiegiem, który skutecznie walczy ze zmarszczkami jest laser frakcyjny CO2 . Zabieg, który wykorzystuje ten typ lasera działa dzięki zjawisku fototermolizy frakcyjnej. Takie zjawisko polega na tym, że tkanki ludzkiej skóry potrafią wchłaniać energię o określonej długości fali elektromagnetycznej. Podczas zabiegu są one więc bombardowane odpowiednimi długościami fal. Wzrastające energia podwyższa wodę zawartą w tkankach powodując mikro uszkodzenia na naszej skórze. Najczęściej stosuje się ten zabieg w miejscu wokół blizn lub zmarszczek, aby zmusić nieuszkodzone tkanki do szybszej regeneracji wokół mikro uszkodzeń. W ten sposób więc wzrasta napięcie skóry, które zmniejsza zmarszczki i poprawia blizny. Jeżeli chcemy skorzystać z tego zabiegu to za cały komplet najważniejszych miejsc na naszym ciele ( twarz oraz dekolt ) zapłacimy około 2 tysięcy złotych. Jeżeli chcemy, aby spodziewany efekt był długotrwały to należy wykonać kilka serii takich zabiegów, a więc końcowa cena będzie kilkukrotnie wyższa. Najczęściej w przypadku płytkich blizn i zmarszczek wystarczą 3 zabiegi, jeżeli zmiany są głębokie to wymagana minimalna liczba zabiegów wynosi 5.

Istnieją niestety pewne przeciwwskazania odnośnie zabiegu laserowego. Nie możemy go stosować na pewno podczas ciąży oraz okresu karmienia piersią, gdyż może on mieć negatywny wpływ na dziecko. Odradza się również na dwa tygodnie przed zabiegiem wszelkiego opalania oraz solarium. Może to bowiem spowodować pewne odbarwienia na skórze.

Fale ultra dźwiękowe

Nie tylko laser frakcyjny pozwala na skuteczną walkę ze zmarszczkami. Kosmetologia zna jeszcze jeden świetny sposób, który wykorzystuje fale ultra dźwiękowe. Zabieg HIFU powoduje większe napięcie skóry na naszym ciele co pomaga ujędrnić brzuch szczególnie kobietom po porodzie. Innym przykładowym celem tego zabiegu jest też redukcja tkanki tłuszczowej. Sam zabieg w praktyce polega na punktowej aplikacji skoncentrowanej wiązki fal ultradźwiękowych. W wyniku działania tych fal, komórki w naszym ciele zaczynają się coraz szybciej poruszać i trzeć o siebie nawzajem. Doprowadza to do lokalnego wzrostu temperatury i powstają mikro oparzenia. Zmusza to nasze tkanki do szybszej regeneracji w miejscach poddanych zabiegowi. Należy tutaj jeszcze zwrócić uwagę, że fale ultradźwiękowe działają na głębsze warstwy skóry, tak więc faktycznie oparzenia nie będą widoczne na naszym ciele. Zabieg HIFU najczęściej wykonuje się na twarzy oraz dekolcie co doprowadza do wygładzenia skóry na tym obszarze. Ważne jest, że pełne wyniki tego zabiegu będą widoczne na naszym ciele dopiero po upływie 90 dni od jego realizacji. Wtedy bowiem dojdzie do pełniej regeneracji uszkodzonych tkanek oraz zakończy się proces tworzenia nowego kolagenu.

Dla każdego zabiegu z medycyny estetycznej istnieją pewne przeciwwskazania. Nie powinny się więc nim poddawać osoby, które posiadają choroby nowotworowe, skórne lub serca. Trzeba pamiętać, też że jeżeli mieliśmy zabieg hialuronowy to w przeciągu 2 tygodni nie możemy stosować w tym samym miejscu fal ultradźwiękowych.

Artykuł powstał przy współpracy z Esthe Zone