Sprzęt do ćwiczeń powinien być przemyślanym zakupem. Zwłaszcza biorąc pod uwagę stan naszego zdrowia. Nie wszyscy bowiem mogą powolić sobie na ćwicenie na każdej maszynie, czego niestety trzeba przestrzegać, gdyż brak stosowania sie do zaleceń lekarza może być tragiczne w skutkach.
Należy zatem zakupić sprzęty, tylko te, na których nie zrobimy sobie krzywdy i które na pewno będą przez nas użytkowane, zamiast leżeć w kącie – wtedy tracimy tylko pieniądze, a przy okazji miejsce w swoim mieszkaniu / domu. Ile wydamy na taką inwestycję? Ano niemało. Jedna maszyna kosztować nas będzie od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy, w zależności od tego na co się zdecydujemy. Warto przemyśleć zakup by maszyny umożliwiały nam przeprowadzenie treningów zarówno tych siłowych jak i tych kardio. Chyba, że jesteśmy wielkimi fanami kardio w terenie, jednakże pogoda nie zawsze na to pozwala, warto więc mieć alternatywę jaką będzie na przykład bieżnia.
Do podstawowego srzętu zaliczamy: bieżnie, orbitreki, ławki, hantle, atlasy i wioślarze. Inwestycja w sprzęt do ćwiczeń jest bez wątpienia dobrą inwestycją.