Kto z nas nie miał w życiu swojego idola ? Każdy kiedyś wzorował się na czyimś życiu, zachowaniu. Niektórzy marzyli nawet o tym, aby pachnieć tak samo jak swój idol. Nie bez powodu w końcu powstało szereg perfum inspirowanych zapachami gwiazd. Wiele znanych osób promuje nazwiskiem topowe marki światowych producentów perfum. Czy, aby na pewno utożsamiają się z nimi w rzeczywistości?

Zapachy celebrytów

Gwiazdy, tak jak i inni ludzie mają swoje ulubione zapachy. Reklama tańszych perfum i sygnowanie ich swoim nazwiskiem nie zawsze wiąże się z używaniem zapachu na co dzień. Większość wybiera światowe marki premium. Nie oszukujmy się, gwiazdy kochają luksus i jeżeli tylko mogą sobie na niego pozwolić, korzystają bez skrupułów. Nie oznacza to jednak, że wszyscy pachną tak samo. Celebryci dobierają zapachy do swoich charakterów, temperamentów, a także zainteresowań. Zupełnie inaczej pachną aktorzy, muzycy czy sportowcy.

Najpopularniejsze marki

Większość gwiazd wybiera angielskie marki perfum, uważane za marki premium. Ich cechą charakterystyczną jest to, że zawierają jednolitą kompozycję nut zapachowych. Wśród tych perfum nie znajdziemy raczej połączeń wielu owoców, kwiatów i drzew. Zdecydowanie będzie wybijała się jedna lub dwie nuty zapachowe. Jedną z najpopularniejszych marek angielskich perfum jest Chanel. Kto nie chciałby pachnieć tym zapachem? Nuty zapachowe są ciężkie, silne, przeznaczone dla kobiet z mocnym charakterem, pewnych siebie i twardo stąpających po ziemi. Doskonale odzwierciedlają charaktery najsławniejszych kobiet Hollywood. Z kolei wśród mężczyzn uznaniem cieszy się Calvin Klein. Perfumy mocne, o intensywnym i długotrwałym zapachu, dla wielu kojarzone z męskością i dojrzałością.