Urazy stopy zdarzają się niestety tak często jak i te innych partii naszego ciała. Co zrobić aby jeszcze bardziej jej nie uszkodzić podczas już wyrządzonej kontuzji? Otóż na pomoc przychodzi orteza stopowogoleniowa. Co to takiego i jak się ją stosuje?
Orteza przeznaczona jest dla osób, które doznały urazu stawu skokowego i stopy, a do tych urazów zaliczyć możemy: skecenie stawu, złamanie, pęknięcie kości, zerwane więzadła, a także urazy śródstopia. Orteza jest po prostu, coraz cześciej stosowanym przez pacjentów, zamiennikiem gipsu. Jest o tyle lepsza, że jest wygodniejsza, pozwala na zdecydowanie większa higienę, a także jest lżejsza od gipsu, który jednak swoje waży. Jeśli nie chcemy narazić się na koszta związane z jej zakupem, możemy nabyć ją dzięki Narodowemu Funduszowi Zdrowia, który zapewnia ich refundację. Jest to spory plus ponieważ nie każdego stać na niespodziewany wydatek, a dzięki NFZ opcja ta staje otworem przed każdym z nas, bez różnicy na zasobność portfela.
Warto rozważyć te opcję ponieważ jest ona zdecydowanie bardziej wygodna od gipsu, który jest póki co jedyną alternatywą.