Każda kobieta marzy o pięknych i zadbanych dłoniach. Jednym z nieodłącznych elementów perfekcyjnych dłoni są zadbane i pięknie pomalowane paznokcie. Jakie trendy w manicure są obecnie najmodniejsze? Na jaki manicure warto się zdecydować?
Oczywiście, zdecydowana większość kobiet do codziennej pielęgnacji paznokci stosuje dostępne w sklepach i różnego rodzaju drogeriach lakiery do paznokci. Trzeba jednak przyznać, że takie lakiery mają ograniczone stosowanie i na ogół są więc nieco nietrwałe. Nikogo nie dziwi zatem, że specjaliści od manicure poszukują ciągle nowych metod na stworzenie pięknych i trwałych paznokci.
Od kilku miesięcy na topie jest również manicure hybrydowy, który jednak – jak wskazują badania – może być trochę szkodliwy dla naszych paznokci. Ciekawą alternatywą, coraz popularniejszą także w Polsce są tak zwane winylowe paznokcie. Jest to swojego rodzaju połączenie tradycyjnego lakieru do paznokci z trwałością lakieru hybrydowego. Lakiery winylowe są utwardzane światłem, więc taki zabieg można przeprowadzić w domu. Co więcej, usuwanie takiego lakieru z płytki paznokcia również nie jest tak skomplikowane jak w przypadku tak zwanych hybryd.