Peeling kawitacyjny – krok po kroku

Peeling kawitacyjny to zabieg wykonywany przez wiele osób w zaciszu domowym. Ludzi, którzy samodzielnie go wykonują ciągle przybywa. Jednak najtrudniejsze jest podjęcie pierwszych kroków. Zakup odpowiedniego urządzenia do kawitacji oraz preparatów czasami przerasta ludzi chcących samodzielnie pielęgnować swoją skórę. Ponadto wiele osób nie wie, jak powinien wyglądać sam peeling.

Peeling kawitacyjny – zakup sprzętu

Właściwie jedyny potrzebny sprzęt do wykonania peelingu to odpowiednie urządzenie do kawitacji. Chociaż ceny takiego sprzętu zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych to lepiej zainwestować w takie z wyższej półki. Urządzenie zrobione z dobrej jakości materiałów, będzie nam służyć długie lata. Warto wybrać takie z wyświetlaczem pokazującym, ile czasu zostało do końca zabiegu. Większość będzie miała funkcje samowyłączania, ale warto zwrócić na to uwagę. Ponadto dobrze wybrać takie z pudełkiem i osłonką na szpatułkę.

Jak wykonać peeling kawitacyjny

Kiedy już zakupimy potrzebny sprzęt, możemy rozpoczynać zabieg kawitacji. Jak to robić?? Oto poszczególne kroki:

1. Oczyszczenie twarzy – należy dokładnie umyć i oczyścić twarz. Jeśli mamy makijaż, to powinniśmy dokładnie go zmyć. Najlepiej użyć w tym celu tonika
2. Nawilżenie twarzy – należy pamiętać o nawilżeniu twarzy. Wykonujemy je przed zabiegiem, a później w trakcie, tak aby nie dopuścić do wyschnięcia skóry.
3. Kawitacja – trzymając szpatułkę pod kątem 45 stopni, równomiernie przesuwamy po twarzy, tak aby dokładnie ją oczyścić. W trakcie zabiegu należy czyścić urządzenie do kawitacji. Na końcówce szpatułki prawdopodobnie będzie osadzał się brud.
4. Pamiętajmy, by po upływie 15 minut wyłączyć urządzenie do kawitacji, ponieważ zabieg nie powinien trwać dłużej.
5. Oczyszczenie twarzy – po skończonym zabiegu konieczne jest ponownie oczyszczenie twarzy z użyciem tonika.
6. Odżywienie skóry – warto użyć kosmetyków odżywiających skórę po zabiegu. Może to być na przykład ampułka z witaminami.
7. Na koniec możemy użyć kremu lub nałożyć maseczkę

Jak widać peeling kawitacyjny jest bardzo prosty i nie zajmuje zbyt dużo czasu. Warto zainwestować we własny sprzęt i samodzielnie wykonywać go w domu.