Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy jak ważne jest prawidłowe zmierzenia obwodu klatki piersiowej, chociaż powinny mieć to opanowane do perfekcji. W końcu potrzebne jest to im w zakupie zarówno odzieży jak i bielizny. Stąd częste nieporozumienia w sklepach, gdy przychodzi do kupna biustonosza. Co prawda w profesjonalnych butikach i sklepach wielkich marek mamy dostęp do brafitterki, która może na miejscu ściągnąć miarę. Jednak zdarza się, że te część bielizny zamawiamy przez Internet i dobór właściwego rozmiaru staje się prawdziwym wyzwaniem.

Mierzymy klatkę piersiową

No właśnie ale jak zmierzyć obwód klatki piersiowej, by otrzymać prawidłowy wynik? Przede wszystkim liczy się postawa. Najlepiej stanąć swobodnie, jednak należy pamiętać, żeby się wyprostować. Klatka piersiowa należy zmierzyć w najszerszym miejscu, jednak w przypadku zdejmowania miary pod zakup biustonosza czy dopasowanej sukienki (tak samo jak w przypadku szycia) trzeba zmierzyć również obwód klatki piersiowej pod biustem. Jeżeli natomiast zdejmujemy te miarę dla naszej satysfakcji czy żeby mieć swoje wymiary przed przejściem na dietę czy wprowadzeniem ćwiczeń nie jest to konieczne. Warto jednak pamiętać, że również tam odkłada się tłuszczyk, który chcemy zrzucić.
Wbrew pozorom warto od czasu do czasu zmierzyć obwód klatki piersiowej chociażby dla sprawdzenia czy nasze wymiary w ostatnim czasie się nie zmieniły. Stała kontrola własnego ciała, która jest współcześnie tak popularne może się opierać nie tylko na dążeniu ale również kontrolowanie swoich wymiarów. Szczególnie jeżeli dzięki ćwiczeniom chcemy rozwinąć określone partie mięśni A tym samym dodać lub odjąć sobie kilka centymetrów tu i tam.
Warto także pamiętać, że znajomość naszych aktualnych wymiarów może się nam przydać także podczas robienia zakupów przez Internet. W końcu to właśnie na porównaniu wymiarów z tabelką rozmiarową jest podstawą wyboru odpowiedniego rozmiaru.
A przecież lepiej zamówić od razu odpowiedni rozmiar, zamiast robić wymianę.