Budzisz się w środku nocy na dźwięk psa wymiotującego przy Twoim łóżku. Kiedy sprzątasz bałagan, jesteś zmęczony i śpiący, a Twój umysł zaczyna szaleć. Dlaczego zwymiotował? Czy coś zjadł? Powinienem być zaniepokojony? Czy to nagły wypadek wymagający natychmiastowej interwencji weterynarza? Każdy najgorszy scenariusz przebiega przez Twoją głowę.

Prawdopodobnie wszyscy kwestionowaliśmy powagę choroby lub urazu zwierzęcia. Co stanowi nagły wypadek? A co zrobisz, jeśli Twoja przychodnia weterynaryjna jest zamknięta?

Oczywiste nagłe wypadki

Niektóre sytuacje awaryjne są oczywiste, na przykład uderzenie zwierzęcia przez samochód, duże, otwarte rany lub obfite krwawienie, które nie ustępuje. W takich sytuacjach natychmiast uzyskaj pomoc dla swojego zwierzaka. Jeśli Twoja przychodnia weterynaryjna jest zamknięta, gdy wystąpi nagły wypadek, udaj się do najbliższego pogotowia weterynaryjnego. W większości miast jest co najmniej jedna lokalna przychodnia weterynaryjna, która jest otwarta w nocy, w weekendy i święta.

Sytuacje nieoczywiste

Inne problemy zdrowotne mogą być trudniejsze do rozszyfrowania. Na przykład wymioty i biegunka mogą wynikać z pojedynczego epizodu zaburzeń trawiennych. Objawy te mogą również sygnalizować poważniejsze problemy zdrowotne. Nie ma praktycznej zasady, która mówi, że jeden epizod wymiotów jest w porządku, ale dwa epizody stanowią nagły wypadek. Możesz jednak poszukać innych znaków, aby ocenić sytuację. Próbując określić sytuację swojego zwierzaka, zwróć uwagę na poziom aktywności Twojego zwierzaka, na przykład czy Twoje zwierzę nagle stało się ospałe lub apatyczne, czy nie okazuje oznak bólu, lub czy nie przestało jeść lub pić. Jeśli Twój zwierzak zachowuje się normalnie i miał tylko jeden epizod wymiotów lub biegunki, prawdopodobnie możesz poczekać do rana na wizytę u weterynarza. Jeśli jednak Twoje zwierzę nie wydaje się w porządku lub objawy nie ustępują, wezwij pogotowie weterynaryjne Legnica. Weterynarz może pomóc w określeniu powagi sytuacji i szybko zareagować w razie potrzeby.

Pogotowie weterynaryjne Legnica jest dobrze wyposażone do obsługi nagłych sytuacji, oraz zatrudnia personel niezbędny do natychmiastowego leczenia zwierzęcia. W razie potrzeby mogą również monitorować zwierzaka przez noc. Ponadto kliniki ratunkowe mają sprzęt diagnostyczny i laboratoria do identyfikacji źródeł chorób lub urazów.