Diet odchudzających jest naprawde wiele. To na jaką się zdecydujemy zależy także od niejednego czynnika. Zależne jest to przede wszystkim od tego na jakie schorzenie cierpimy, jak duży problem z nadwagą posiadamy, tolerancji produktów przez organizm oraz od przeciwwskazań i zaleceń lekarzy. Sporządźmy więc krótki ranking diet odchudzających, nadających się do stosowania.
Na pierwszym miejscu jest bez wątpienia dieta, która może być stosowana przez osoby zmagające się z nadciśnieniem tętniczym. Dieta DASH to przede wszystkim produkty zbożowe, ryby, warzy, a także owoce. Drugą ciesząca się sporą popularnością jest dieta TLC, czyli dieta opierająca się na drobiu, rybach, warzywach, produktach niskotłuszczowych. Przyczynia się ona znacznie do spadku poziomu cholesterolu u osób ją stosujących. Uwage oraz zainteresowanie przykuwa także Dieta Klinki Mayo, która nie polega jedynie na odchudzaniu, ale i na wzmacnianiu organizmu. Zaleca ona 7 porcji owoców i warzyw dziennie, 4 do 8 porcji złożonych węglowodanów, 3-5 porcji tłuszczów nienasyconych, a także 3 do 7 porcji chudego białka. Oprócz tego, należy także być aktywnym fizycznie podczas stosowania tej diety. Zaleca się tutaj od trzydziestu do sześćdziesięciu minut ruchu na w ciągu doby.
Przed wybraniem odpowiedniej dla nas diety warto jednak skonsultować się z lekarzami, tak aby mieć pewność, że nie wyrządzą nam one najmniejszej szkody.